KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15085104
nr 1508 5104
Ragnar Swahn
(1882-1964), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 83x73 cm, yttermått inklusive ram: 94x84 cm
Kondition: slitage
Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:50:55